Menüü
Menüü
Teavitused
No notificaitons yet
  • 7 põhjust, miks kohvijoojad elavad kauem

Kohvi joomine ennetab enesetappe

Uuringu kohaselt selgus, et täiskasvanud inimesed, kes joovad päevas 2 või enam tassi kohvi teevad 50% vähem enesetappe kui need, kes joovad vähe või ei joo üldse. See peab paika ainult siis kui tegemist ei ole kofeiinivaba kohviga.
Selle uuringu tulemusena leiti, et kofeiin toimib nagu nõrk rahusti, mis aitab su ajul toota rohkem dopamiini, serotiini ja noradrenaliini.


Kohvi joomine ennetab neuroloogilisi haigusi


Kohvi joomine aitab ennetada neuroloogilisi haigusi, mis võivad sind vanas eas kimbutada. Uuringute kohaselt väheneb dementsuse ja Alzheimeri risk lausa 65%! Kohvisõprade risk saada Parkinsoni on 32-60% väiksem kui neil, kes kohvi ei joo.


Kohvi ennetab 2. astme diabeeti


Uuringu kohaselt selgus, et inimestel, kes joovad kohvi enne söömist on kõrgem glükoosi tase veres. See aga omakorda tähendab, et neil on tugevam vastupanuvõime insuliini suhtes ja see on hea diabeedi ennetuses.
Siiski ei maksa unustada, et 2. astme diabeeti see ei ravi. Ja inimesed, kes juba võitlevad selle haigusega, peaksid kohvist hoiduma.


Kohvi joomine aitab rasvu põletada


Kohvi mõjutab mitmeid ainevahetusprotsesse ning kiirendab ainevahetust 3-11%. Sealt ka tõsiasi, et kui sul on kiirem ainevahetus, põletad sa ka rasva. Mõnede uuringute kohaselt aitab kohvi ülekaalulistel inimestel kaotada umbes 10% rasva ja neil, kellel kaaluga probleeme pole, koguni 29%!
Tasub meeles pidada, et cappuccino ohtra suhkru ja siirupiga pole kindlasti see, mida uuringute all silmas peetakse.


Kohvi joomine kaitseb su maksa


Kohvi joomine kaitseb su maksa tsirroosi eest. Inimestel, kes joovad vähemalt 2 tassi kohvi päevas on 80% tõenäosusega väiksem risk haigestuda tsirroosi kui neil, kes seda ei tee.

KOhvile!

Kõik nüüd kohe kohvile!

Parima kvaliteediga kohvi leiad Kohvisemust. Vaata pakkumisi SIIT

Külastusi
33 580

Kontaktid

Osalejad

Siin saalis on võimalus tutvuda kõikide eksponentidega, kes on kohal ka 5.mail "Jess! Beebi tuleb!" sündmusel.

Vaata rohkem
SOOVITAME SOOVITAME

Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest