• Pole hommikuinimene? 4 nippi paremaks ärkamiseks
Külastusi
31 123

Loo selge visioon— miks sa peaksid varem ärkama?

Kui sa hakkad hommikuti varem ärkama, mida plaanid võidetud ajaga korda saata?

Kui sul on plaanis teha midagi vajalikku kuid ebameeldivat, ei pruugi see hästi toimima hakata. Näiteks kui kavatsed hakata hommikuti jooksmas käima hoolimata sellest, et sulle jooksmine ei meeldi, on sul motivatsiooni ärgata vähem. Kui varahommikused plaanid on ebameeldivad, seostub ka ärkamine sulle just ebameeldivate tegevustega. Nii oleks varasem ärkamine justkui karistus.

Tee hommikuks mõni plaan, mida naudid. Nii on ka ärgata hoopis lihtsam—motivatsiooni on rohkem.

Varu aega

Kui sul on soov hakata iga hommik ärkama näiteks poolteist tundi varem, tuleks oma eesmärgi poole liikuda tasapisi. Kui oled harjunud ärkama kell kaheksa, aga paned järsku äratuse poole seitsmeks, ei ole eriti tõenäoline, et sa äratuse peale kohe ka üles tõused.

Aita oma kehal varasema äratusega harjuda—pane iga päev äratus vaid minuti võrra varasemaks ning seda nii kaua, kuni oled jõudnud endale meelepärase kellaajani.

Motiveeri ennast

Eesmärgid olgu realistlikud. Ka tagasihoidlikuma eesmärgi saavutamine pakub rõõmu ning annab motivatsiooni. Ära sea endale kohe eesmärgiks kolm tundi varasemat ärkamist. Proovi, kas suudad hakata hommikuti üles tõusma pool tundi varem. Kui oled selle eesmärgi saavutanud, on sul ikkagi hea tunne. Seejärel võid endale juba ka uue sihi seada.

Muuda oma mõtlemist

Eesmärkide saavutamisel mängib olulist rolli ka meie usk endasse. Kui sisendad endale, et pole „hommikuinimene“, on ärkamine keerulisem.

Niisiis muuda mõtteviisi ja ütle endale: „ma olen hommikuinimene“. Õige suhtumisega saavutad oma eesmärgid tõenäolisemalt.

Muidugi tuleb arvestada sellega, et esimesed nädalad „hommikuinimesena“ pole kerged— keha vajab aega, et uue rutiiniga harjuda. Tulemus on aga seda väärt— enam ei pea sa hommikuti tormama, et õigel ajal tööle jõuda. Ehk jõuad isegi mõned tähtsad toimetused juba varakult tehtud. Varahommikud ongi produktiivsed, kuna pea on alles värske, lisaks sellele saab toimetades nautida rahu ja vaikust. Et mingeid telefonikõnesid ega sõnumeid—teised alles magavad.

  Allikas: kodus.ee

Osalejad

Siin saalis on võimalus tutvuda kõikide eksponentidega, kes on kohal ka 5.mail "Jess! Beebi tuleb!" sündmusel.

Vaata rohkem
SOOVITAME SOOVITAME

Me vastame teile meeleldi

Valige üks ülalolevatest suhtluskanalitest