Menüü
Menüü
Teavitused
  • Mikrohambaravi - mis see on?

“Oleks ma teadnud mikroskoobi kasutusest hambaravis varem...” sellest alustas Taavi oma kurba lugu. Hammas vajas krooni, mis sai tehtud lähimas hambaravis. Hambal tehti ümber vana juureravi, tuli käia kuus korda ning siis pandi kroon peale. Kahe aasta pärast tekkis hamba all põletik. Taavi kaotas lootuse ja hakkas otsima uusi lahendusi oma murele. Lõpuks jõudis ta suure ringiga mikroskoobiga töötava juureravi spetsialisti poole. Seal avastati hamba juures vertikaalne murrujoon (juureravi kindel vastunäidustus), mida ilma mikroskoobita ei ole võimalik tuvastada. Kui patsient jõuaks kohe mikroskoobi alla, siis vastunäidustus oleks juba varem tuvastatud ja aega kui raha oleks kõvasti kokku hoitud.

Ajahambast puretud hambad
Hambaravi on teinud viimase paarikümne aasta jooksul läbinud hämmastava muutuse. Ilmselt on kõik kuulnud õuduslugusid sellest, mida tähendas visiit hambaarsti juurde “vanal heal” nõukogude ajal. Pedaalidega vändatavad puurid, tuimestuseta tõmbamine ja rauast hambad oli reaalsus, mille mõju vanemale generatsioonile end aeg-ajalt valusalt meelde tuletab. Mineviku õudused on tänu hambaravi sektori kiirele arengule seljataha jäänud, kuid see ei tähenda, et areng ise oleks lõppenud. Mis võiks olla järgmine innovaatiline lahendus, mis hambaravi kvaliteedi järgmisele tasandile tõstab?

Töö vajab õiget tööriista
Hambaravi on suures osas täppisteadus, mis ei jää keerulisuse poolt alla ei kellasseppade ega kirurgide ametile. Kui iga millimeeter on arvel ning ka kõige pisemast august võib hiljem alguse saada juurepõletik, ei tohi ka kõige väiksem detail märkamata jääda. Selle tagamiseks, tuleks hambaarstil kasutada mikroskoopi, sest inimese silm, ükskõik kui treenitud, ei suuda teatud tasemest täpsemalt näha. Näiteks juurekanali puhastamine on töö, mille puhul mikroskoop on põhimõtteliselt asendamatuks tööriistaks, kui soovitakse saavutada kindel tulemus. Selleks, et vältida põletikku ning korduvaid visiite, lubab mikroskoop hambaarstil teha kvaliteetse ja puhta töö.
Mikroskoop aitab samuti teha korraliku eelanalüüsi ja õige diagnoosi korral aitab välistada teadlikult ebaefektiivsete protseduuride ja patsientide raha raiskamist. Näiteks Mikroskoopi kasutades algstaadiumis on võimalik tuvastada perforatsioone ning väikeseid pragusid, mille puhul ei ole mõtet raviga edasi minna.

Hoia seda, mis on oma
Mikroravi kliinik sai alguse ühe kliendi väga heast kogemusest arstiga, kes kasutas mikroskoopi ning mõttest, et just nii head ja kvaliteetset teenust võiks kõik hambamuredega vaevlevad inimesed kogeda. Meie eesmärk on viia hambaravi järgmisele tasemele ning seda just mikroskoobi abil. Kuigi tehnika on kallis ning selle kasutamine vajab koolitamist, leiame, et tegemist on investeeringuga, mis muudab hambaravi oluliselt kiiremaks, tõhusamaks ning ka odavamaks, sest alati on parem teha üks kord hästi, kui mitu korda halvasti.

Hammaste puhul tuleb investeerida tulevikku
Meie teine eesmärk on saada haigekassaga leping, et meile saaks suunata lapsi. Noored on oluline sihtgrupp, kelle hambaid tuleb ravida ning kes on pääsenud nõukogude aja ebakvaliteetsest tööst. Täna saab hambaravis kasutusel olevad mikroskoobid kahe käe sõrmedel üles lugeda – teeme tööd, et lähitulevikus oleks neid kordades rohkem.

Broneeri aeg Mikroravi Hambakliinikusse siin - BRONEERI AEG

SOOVITAME SOOVITAME