Menüü
Menüü
Teavitused
  • Lihtne viis, mis aitab lapsel areneda

Kujutage hetkeks ette, et seisate ilusal suvepäeval mõnes Tallinna magalarajoonis keset maju, muruplatsil. Tuul kiigutab vaikselt puid ning valitseb täielik vaikus. Ühtegi last õue peal hetkel jooksmas või mängimas pole. Aga mis juhtuks, kui sellel õuel oleks kaks vastastikku asuvat jalgpalliväravat?

Üsna pea võib ilmselt märgata, et endise vaikuse asemel, täidavad õue nüüd jalgpalli mängivate laste hüüded, kellel on nüüd põhjust toast välja tulla. Mõned hüüded on eesti-, mõned venekeelsed, mõned ehk hoopis inglisekeelsed, kuid sellest pole lugu – sport, mäng ja rõõm on universaalsed keeled, mida lapsed suurepäraselt valdavad, kui neile ainult võimalus anda. Just sellisest mõtteviisist lähtuvad FC Tallinna jalgpalliklubi liikmed ja treenerid, sest nende eesmärk on anda lastele võimalus ja vahendid, avastada kõike suurepärast, mida pakub jalgpall.

FC Tallinna treenerite ridades on kogenud ja end ka profimängijana tõestanud treenerid, nende hulgas näiteks Andrei Kalimullin, Andrei Stepanov ja Ilja Kassjansuk. Missiooniks on tõsta ka eesti profijalgpalli taset. FC Tallinna klubist on paljud noored jalgpallurid jõudnud koondisesse. Teiseks on klubi ridadest võimalik sõlmida lepinguid välismaa klubidega ja mängida sealses koosseisus, mis suurendab eesti jalgpallurite mainet rahvusvahelisel tasandil. Välismaal mängimine ja treenimine on noorele jalgpallurile hindamatu väärtusega kogemus, eriti, kui on soov jalgpallis karjääri teha. Kolmandaks on soov seista selle eest, et noortel oleks rohkem mänguväljakuid ja et jalgpalli kui spordiala populaarsus suureneks.

Klubis on treening tasakaalustatud ning treenerid läbivad pidevalt koolitusi, et säilitada kõrge tase. Pingutamine ja tulemused on olulised, kuid vähemtähtis ei ole ka protsess. Lapsed ja noored peavad tundma, et nende panust väärtustatakse. See aitab nii lapsel kui noorel mõista, mida tähendab vastutus, meeskonnatöö, teistega arvestamine ja mis ehk kõige olulisem, enda eemärkide nimel pingutamine.

FC Tallinna klubiga on oodatud liituma igas vanuses lapsed ja noored, esimene kuu on tasuta. Jalgpall on suurepärane viis, et õppida üht elu tähtsaimat tõde: “sport annab elule mõtte”.

FC Tallinn

TUTVU JALGPALLIKLUBIGA FC TALLINN

SOOVITAME SOOVITAME